מה חשוב שתדעו לפני רכישת אשפתונים?
שתף
11 מאי 2021

האדם הממוצע מייצר אשפה בהיקפים גבוהים מאוד, כאשר במקרה של מוסדות וארגונים מדובר בכמויות בלתי נתפסות. כדי לשמור על המרחב הציבורי, למנוע השלכת פסולת במקומות שאינם מיועדים לכך וכתוצאה גם זיהומים סביבתיים חמורים, חשוב להצטייד מראש בתשתית הנדרשת לאיסוף או להטמנת האשפה.

אשפתונים נכנסים לתמונה בנקודה הזו בדיוק, ומהווים אחד המוצרים החשובים ביותר בקטגוריה. את האשפתונים ממקמים ברמה הכללית בנקודות שונות במרחב הציבורי, אולם הבחירה שלהם אינה מובנת מאליה על רקע מגוון הצורות, הגדלים וחומרי הגלם.

הדרישות: מוצר באיכות ללא דופי

הנקודה הראשונה שחשוב להדגיש היא שאסור להתפשר בטיב ובאיכות האשפתון. כיאה לפריט שעתיד להיות מוצב במרחב הציבורי, ולכן חשוב לפגעי מזג האוויר או אפילו לנזקים הנגרמים על ידי האדם, חשוב לבחור אשפתון המורכב מחומרי גלם חזקים ואמינים. הדגמים הבולטים כיום מכילים למשל חלק פנימי עשוי מברזל מגולוון, לצד פוליאתילן וחומרים משובחים אחרים.

אי אפשר להוציא מהתמונה את נוחות השימוש באשפתון, הן מבחינת השימוש של הציבור הרחב (הולכי הרגל למשל) והן בכל הנוגע לאפשרות הריקון והמילוי שלו. כיום תמצאו אשפתונים שתוכננו כמלאכת מחשבת בדיוק מהבחינה הזו, כך שניתן להשתמש בהם בקלות וללא כל קושי.

התוספות המועילות של האשפתונים

האשפתונים המתקדמים והפופולריים המוצעים כיום מגלמים בתוכם חשיבה על הפרטים הקטנים ביותר. לדוגמה, כיום נהוג לייצר אשפתון המורכב מיציקה אחת בלבד, ללא תפרים. עובדה זו מונעת מצב בו מי הגשמים יחלחלו להם לתוך האשפתון, תוך שהם מדיפים ריחות לא נעימים עם הזמן ועלולים ליצור עובש וצרות אחרות.

לאשפתונים יש מגוון תוספות אפשריות, דוגמת מנעול אינטגרלי, מיקום ייעודי להדבקה של מדבקות (למשל למטרת סימון התכולה המיועדת לאשפתון, או הנחיות כלליות לציבור), הוספת פלטה עשויה מפלדת אל חלד עבור כיבוי סיגריות לפני השלכתן לאשפה – והרשימה עוד ארוכה.

העיצוב כן קובע

עם כל הכבוד לתפקיד הפונקציונלי של האשפתונים – ואין ספק שמדובר בפריט בעל חשיבות גדולה מאוד – כיום ברור שמדובר בפריט בעל חשיבות אסתטית גבוהה. כיום מוצעים דגמים המעוצבים באופן מרשים ויוצא דופן, כשדוגמה נפוצה מאוד במרחב הציבורי בישראל היא עיצוב רטרו (שנחשב ברמה הכללית כאחת המגמות הבולטות בישראל ובעולם בשנים האחרונות).

השורה התחתונה היא שניתן לבחור אשפתונים בשלל גדלים, צורות וגוונים – עובדה המשפיעה הן על תפעול האשפתון והן על הנוכחות האסתטית שלו.

אל תהססו לפנות לקבלת ייעוץ

מעוניינים להצטייד באשפתונים? אין צל של ספק שנקודת ההתחלה שלכם חייבת להיות פנייה לחברה מקצועית הפועלת בשדה המשחק. בדרך כלל תהיינה אלה חברות העוסקות בתחום הרחב יותר של פתרונות אשפה והטמנה, לרבות פח טמון קרקע על סוגיהם, מיכלי מים, שרוולים לפסולת בניין וכמובן שגם אשפתונים.

חברה מהסוג הזה תוכל לספק לכם את מלוא הייעוץ וההדרכה, החל מבחירת המוצרים המתאימים לכם ביותר, דרך מכירה שלהם ועד להתקנה בשטח ולביצוע פעולות תחזוקה במידת הצורך.

חייגו עכשיו צור קשר