דחסנית אשפה
שתף
26 ספטמבר 2023

האנושות מייצרת אשפה על בסיס יומי ובכמויות המחייבות פיתוח שיטות ניהול אשפה יעילות, מהירות וחסכוניות.

אחת השיטות המעניינות והיעילות בניהול כמויות האשפה, נעשה באמצעות דחסנית שמטרתה צמצום נפח האשפה ובכך לייעל תהליכי שינוע והטמנה באדמה של הפסולת.

מהי דחסנית אשפה?

מדובר על מכונה חשמלית אוטומטית המצמצמת נפח פסולת ואשפה, בנוסף, היא מאפשרת ניהול סוגי אשפה בצורה יעילה יותר ותורמת לסביבה. צמצום נפח האשפה מייצר יותר מקום במיכל האחסון, בהובלה ובסופו של דבר גם במרחב היעד הסופי של  הפסולת.

כיצד עובדת דחסנית אשפה?

הדחסנית משתמשת במנוע הדוחף סוג של משטח קשה הנמצא בדופן מיכל האשפה, שמצידו לוחץ/דוחף את האשפה עד לדופן נגדית ובדרך זו מצמצם כיסי אוויר בין האשפה ובתוך האשפה עד שכל הפסולת דחוסה אחת בתוך השנייה.

מהם סוגי דחסניות האשפה הקיימים?

דחסנית אשפה יכולה להיות כמכונה קבועה (נמצאת בבתים, בניינים משותפים ובתי עסק) או כמכונה ניידת (המוכרת ביותר היא המיכל במשאית איסוף הזבל העירונית).  ניתן למצוא דחסניות בגדלים שונים ויכולות דחיסה משתנה.

דחסנית קרטון

בעיקר נמצאת סביב עסקים עם צריכה גבוה של קרטונים כמו רשתות מזון  ומשמשת לדחיסת אריזות קרטון שבמצב רגיל בעלי נפח התופס מקום רב.

דחסנית אשפה

דחסנית הדוחסת סוגי שונים של אשפה, בכלל זה הפרדה בין דחיסת אשפה רטובה ואשפה יבשה.

מהם היתרונות והחסרונות של דחסנית אשפה?

יתרונות  חסרונות
חיסכון בעלות פינוי האשפה, יותר אשפה בכל הובלה עלות דחסנית גבוה יותר מעלות פחי אשפה רגילים
פחות נפח פסולת מוטמן באדמה ולכן ניתן להטמין יותר פסולת יש עלויות צרכי תחזוקה ותפעול (חשמל, חלפים, תיקונים וכדומה)
תרומה לסדר וניקיון סביבתי בכך שאשפה אינה מסתובבת מחוץ לפחים פעולת הדחיסה מייצרת מידה של רעש שיכול להפריע לסביבה
יש דחסניות מתקדמות עם יכולת הפרדת אשפה התורמות גם לתהליכי מחזור והטמנה יש סיכון בהפעלת המכונה בשימוש לא נכון

מי זקוק לדחסנית אשפה ולמה?

דחסנית יכולה לסייע מאד במקומות בהם ישנם תהליכי היווצרות מהירים של פסולת ואשפה, מקומות כמו: בניינים משותפים מרובי דיירים, מסעדות גדולות, רשתות מזון, מפעלים וכדומה. מקומות אלו יכולים באמצעות הדחסנית להקטין את נפח האשפה ואת תדירות התשלום עבור משאיות ורכבי פינוי.

סיכום

דחסנית אשפה היא פתרון יעיל למקומות המחפשים לייעל את תהליכי ניהול האשפה והפסולת שלהם. ניתן למצוא סוגים וגדלים שונים של דחסניות בהתאם לצורך ולסוג האשפה. למוצרים נוספים, היכנסו עכשיו לאתר שלנו – שיא אשקלון פתרונות אשפה מתקדמים

חייגו עכשיו צור קשר