כך תחשבו כמה סבלים תצטרכו לאתר הבניה             
שתף
17 מאי 2023

בכל אתר בנייה יש מגוון עצום של כלים, מכונות וכמובן גם כוח אדם פונקציונלי. מרכיב חיוני ומשמעותי בכל אתר בנייה הם הסבלים. הם אלו שאחראים להעברת חומרים ושינוע הציוד ממקום למקום באתר הבנייה בצורה בטוחה ואחראית.

מאמר זה יסביר לכם כיצד יש לחשב את מספר הסבלים הנדרשים לאתר בנייה.

שלב 1: מהו המשקל הכולל של החומרים והציוד הדרושים

השלב הראשון בקביעת מספר הסבלים הנדרשים באתר בנייה הוא קביעת המשקל הכולל של החומרים והציוד שיש להעביר. כדי לחשב במדויק את המשקל הכולל, חשוב להכין רשימה של כל החומרים והציוד הנדרשים לפרויקט ובהתאם לכך לבדוק את העניין. מחשבון משקל בטון יסייע לכם לשקול ולהעריך את משקל הבטון, וכך גם תוכלו להיעזר באמצעים נוספים להערכת המשקל של שאר החומרים הנדרשים לבנייה.

שלב 2: הערכת זמן ומרחק

לאחר שיש לכם את משקל החומרים, עליכם להעריך כמה זמן ולאיזה מרחק תידרשו לשנע את החומרים. לדוגמה, העברת חומרים קלים יארך כמובן פחות זמן מאשר חומרים כבדים יותר. יש גם לתת את הדעת על המרחק שיש לעבור מכיוון שלעיתים המדד הזה של המרחק הוא זה שישפיע על הקושי והמשאבים הנדרשים לצורך ביצוע העבודה.

שלב 3: חשבו את משך הזמן שלוקח לכל סבל להעביר חומרים

לאחר הערכת המרחק והזמן, יש לבדוק כמה זמן לוקח לכל סבל לשנע חומרים. הזמן הנדרש משתנה בהתאם למספר גורמים כולל משקל, מרחק ושטח. לדוגמה, אם סבלים נדרשים להזיז חומרים כבדים במעלה או במורד גרם מדרגות, זה ייקח להם יותר זמן ואנרגיה מאשר בשטח שטוח.

שלב 4: קבע את מספר השעות ביום שהסבלים יעבדו

השלב הבא הוא לקבוע כמה זמן יעבדו הסבלים בכל יום. בהתאם לפרויקט, הסבלים עשויים לעבוד שמונה שעות או יותר ביום. חשוב לקחת בחשבון גם את מספר ימי העבודה בשבוע.

שלב 5: חשב את מספר הסבלים הנדרשים

לאחר שנקבעו כל הגורמים לעיל, ניתן לחשב את מספר הסבלים הנדרשים לאתר הבנייה. כדי לחשב זאת, חלקו את המשקל הכולל של החומרים בכמות המשקל שכל סבל יכול לשאת, תוך התחשבות בזמן ובמרחק, ובמספר השעות שהסבלים יעבדו בכל יום. תמיד כדאי לעגל את המספר הסופי כלפי מעלה כדי להבטיח שכל הנושא הזה שך הסבלות יהיה מכוסה.

לסיכום:

קביעת מספר הסבלים לאתר בנייה חיונית על מנת להבטיח את התנהלות השוטפת של הפרויקט. על ידי התחשבות בגורמים כמו משקל כולל, זמן ומרחק, מספר שעות עבודה ביום ומשך הזמן שלוקח לכל סבל להעביר חומרים, ניתן לקבל הערכה מדויקת של מספר הסבלים הדרושים. חובה לשכור שירות של מספר סבלים כפי שאכן נדרש לאור החישובים השונים כי רק תוכלו להבטיח שהפרויקט יסתיים ביעילות ובזמן. 

חייגו עכשיו צור קשר