פינוי פסולת בניין – מה צריך לדעת?
שתף
09 נובמבר 2023

אם החלטתם שאינכם צריכים יותר את הכיסא או את השולחן הישנים בביתכם, תוכלו להוציאם החוצה ולהמתין לעירייה שתגיע על מנת לפנותם. אבל, עם פינוי פסולת בניין הדברים עובדים אחרת – המשיכו לקרוא. 

כמה מילים על פינוי פסולת בניין – מהי כוללת? 

פינוי פסולת בניין הוא תהליך שנדרש במהלך ובסיום עבודות בנייה מכל מיני סוגים שונים, כאשר אותה פסולת מורכבת ממגוון חומרים שונים. פינוי פסולת בניין יכול לכלול סילוק של חומרים כגון עץ, פלסטיק מסוגים שונים, מתכות חלודות או חדות, בטון וחומרים מסוכנים, ולכן חשוב לטפל בה באופן מקצועי ובטיחותי. את הפסולת הזאת ניתן לפנות לאזורים ייעודיים המוגדרים כאתרי מחזור או השלכת והטמנת פסולת. במילים אחרות, השלכתם במקומות אחרים היא עבירה על החוק, מה שעשוי להוביל לקנסות גבוהים במיוחד וענישה אחרת. 

מה אומר החוק על פינוי פסולת בניין?

על פי החוק לשמירת הניקיון בישראל (תשמ"ד – 1984), כל רשות מקומית בארץ וכל קבלן או גורם אחר, אמורים לפנות פסולת בניין לאתרים מורשים בלבד. בהתאם לחוק שמירת ניקיון, ישנה עדיפות למחזור של פסולת בניין ולא להטמנה של הפסולת. עם זאת, בין אם מטמינים או ממחזרים את הפסולת, פינוי פסולת בניין צריך להתבצע רק באתרים מורשים ורשומים. בישראל, ישנם עשרות רבים של אתרים מורשים להטמנה של פסולת בניין, כאשר חלק מאותם האתרים גם מבצעים מחזור פסולת בניינים. 

מי אחראי על פינוי פסולת בניין?

בדרך כלל, האחריות על פינוי פסולת בניין מוטלת על יזם הנדל"ן או על הקבלן אשר אחראיים לעבודות הבנייה השונות. יש לציין, כאשר מדובר על עבודות בנייה, הכוונה היא גם לעבודות כמו שיפוץ חלקי, שיפוץ מלא או בכלל פרויקט של הריסת מבנים. עם זאת, במקרים מסוימים, כמו למשל במקרים שבהם מעוניינים לבצע שיפוץ קטן בבית פרטי, בעל הנכס יהיה זה שאחראי על פינוי פסולת בניין. זהו נושא שחשוב לברר לפני שמתחילים בפרויקט השיפוץ או הבנייה, וכדאי מאוד שסעיף זה ייכלל בחוזה ההתקשרות שלכם עם הקבלן או היזם שלכם. 

לסיכום, הזמנת פינוי פסולת דרך טופ שיפוצים – כמה יעלה?

בין אם אתם בוחרים הזמנת פינוי פסולת דרך טופ שיפוצים או באמצעים אחרים, לכל שירות ומוצר בימינו יש מחירים מוגדרים במחירונים למיניהם. באופן כללי, ומבלי להתייחס לסוג הפסולת הספציפית, מחיר פינוי פסולת בניין נקבע לפי קוב. אם מעוניינים להטמין את הפסולת, יש לצפות לשלם כ-90 – 200 ₪ לקוב (מטר מעוקב מכיל בערך 1,000 ליטר של פסולת בניין). אם אתם מעוניינים לחסוך בעלויות של פינוי הפסולת, וכנראה שאתם מעוניינים, ההמלצה הכי טובה היא זאת – השוואת מחירים לפינוי פסולת בניין. רגע לפני הזמנת פינוי פסולת דרך טופ שיפוצים, ערכו השוואת מחירים בין חברות פינוי פסולת בניין, ובדקו כמה אתם חוסכים בארנק. 

חייגו עכשיו צור קשר