עגלות אשפה
שתף
28 ספטמבר 2023

כדי להתמודד עם ניהול אשפה יעיל, מהיר ועם כמה שפחות ריח יש צורך בכלים שונים וביצוע פעולות שונות, הנעשות לאורך שלושת השלבים העיקריים בניהול אשפה, ריכוז, הובלה והטמנה.

עגלת אשפה היא אחד הכלים המסייעים בניהול אשפה בשלב הראשון של ריכוז.

מהי עגלת אשפה

מדובר על מיכל פלסטיק המיועד לריכוז סוגי פסולות שונים, המורכב על גלגלים המאפשרים את הנעתו ממקום למקום בנוחות. עגלות אשפה נמצאות כמעט בכל מקום, בבתים פרטיים, בבניינים משותפים, במפעלים, עסקים שונים ומשרדים.

עגלות אשפה מסייעות גם בניהול הפרדת הפסולת לצרכי מיחזור והטמנה טובים יותר, כך שניתן למצוא עגלות לאשפה מוצקה, עגלות פסולת תעשייתית, פלסטיק, זכוכית וכדומה.

מפרט עגלות אשפה

למעשה המפרט הטכני של עגלות אשפה הוא גם דומה אך גם שונה. כל מפרטי העגלות כוללות מיכל המותקן על מערכת גלגלים, השוני הוא סביב נפח המיכל, כמות הגלגלים וסוג מתקן המשיכה.

ניתן למצוא עגלות אשפה בנפחים קטנים ביתיים של 20-60 ליטר, נפחים לבתים משותפים ועסקים בגדלים של החל מ- 140 ועד 360 ליטר (מוכר כפח עם שני גלגלים ומשיכה שלו בשיפוע) ועגלות מ- 660 עד 1100 ליטר, מוכר כפח גדול מלבני (צפרדע) אותו ניתן למצוא בפארקים, מקומות ציבוריים, שכונות וכדומה.

חלק ממפרט עגלה ובמיוחד עגלה גדולה, כולל גם מעצור לגלגלים בכדי למנוע הידרדרות של העגלה.

היתרונות של עגלת אשפה

  • ניוד מהיר ונוח- ניתן למקם את העגלה קרוב ככל הניתן למקורות היוצרות האשפה ולהזיז אותה ממקור אחד למקור אחר בקלות
  • העברה לנקודת איסוף- פחי עגלה ניתנים להזזה מהירה לנקודת האיסוף החיצונית, בסמוך לכביש או שביל בו עוברות משאיות איסוף הזבל
  • חומר גלם- המיכל עשוי מחומר פלסטיק עמיד מאד, המסוגל לשאת עומס משקל גבוהה, קל לשטיפה וניקיון

היכן רוכשים עגלות אשפה?

בחברת ש.י.א אשקלון בע"מ, המתמחים בפתרונות ניהול אשפה בתקני איכות גבוהים במיוחד תוכלו למצוא מגוון של עגלות אשפה, איכותיות, בטיחותיות ועמידות. 

סיכום

בבחירת עגלת אשפה יש לתת בעיקר את הדעת לכמות האשפה הצפויה של משתמשים בעגלה, ביחס לתדירות הפינוי של האשפה, על ידי הרשות או הגורם המפנה.

הנכם מוזמנים להתייעץ בנושא התאמת הנפח והתאמת העגלה, עם נציגי חברת ש.י.א אשקלון.

חייגו עכשיו צור קשר