5 דרכים לשיפור איכות הסביבה באזור שלכם
שתף
23 אוגוסט 2022

יצירת הרגלים שהם ידידותיים לסביבה בביתכם, היא דרך מצוינת לחיים יותר בני קיימא, אבל אתם יכולים להרחיב את השפעתכם, על ידי הרחבת יוזמות אלה לאנשים באזור המגורים שלכם. הסתכלו מעבר לבית שלכם, ועזרו להאיר את חייהם של שאר חברי הקהילה. 

אתם לא צריכים להיות בעלי תואר ראשון באיכות הסביבה, וגם לא ׳אקטיביסטים׳ סביבתיים, כדי לעשות טוב לשכונה שלכם. הנה 5 דרכים לשיפור הסביבה שבה אתם גרים:

לשתול עץ

מה דעתכם לשתול עץ או מספר עצים? מצאו אזור מוזנח בשכונה, שבו אפשר לטעת כמה עצים או צמחים גבוהים. שתילת עצים חדשים היא דרך מצוינת המאפשרת לטבע לחזור ולתפוס את מקומו, ומדרבנת את השכנים להירתם למשימה ולעבוד בצוותא כדי להפוך את הסביבה לאיכותית יותר. 

נסו לבקש מהמשתלה המקומית הנחה (או תרומה), וכאשר השתילים הרכים יגדלו ויצמחו, הם יעזרו לקרר את השכונה, להיאבק בשינויי האקלים לטפח בתי גידול לבעלי החיים ולנקות את האוויר.

היו מעורבים בחיי הפארק השכונתי

הפארק או מגרש המשחקים השכונתי, הוא מקום מפגש טבעי לחברי הקהילה באזור המגורים שלהם. המרחבים הירוקים האלה מושכים אליהם ילדים, חיות מחמד ומשפחות, והם גם המקום המושלם לפגישה ולבילוי עם חברים. 

עזרו לפארק המקומי שלכם להמשיך להיות פינה מרגיעה על ידי התקנת פחי אשפה מתאימים ואיסוף הפסולת, גם אם היא לא שלכם. התנדבו לעזור, לתחזק או אפילו ליצור גינה נחמדה בפארק. השתמשו בזני צמחים מקומיים, שמכירים את האקלים והאדמה באזור. כך שלא תצטרכו להשקות אותם לעתים קרובות, וגם לא לעסוק בתחזוקה רבה מדי. ואם אתם כבר שם, מה דעתכם על הקמת גינה קהילתית? תוכלו למצוא באינטרנט עצות שיעזרו לכם להתחיל לפתח גינה משגשגת.

איסוף פסולת

חפשו פסולת גם מעבר לפארק. כשאתם מטיילים או רצים בשכונה, קחו אתכם שקית אשפה ואספו את הפסולת שהושלכה בצדי הדרך. אם לאורך הדרך אין פחי אשפה, תוכלו להתריע על כך בפני הרשויות. אשפה שלא מגיעה למיחזור או למזבלה, עלולה להשתלט על הטבע ולזהם את האדמה ואת מקורות מי התהום.

השתלבו בקבוצת טיולים מקומית

לא משנה עד כמה אתם גרים בקרבה לטבע, הפעולות שלכם משפיעות על בריאותו. כל דבר על פני כדור הארץ מושפע מאיכות האדמה, מקורות המים והאוויר. בין אם אתם מתגוררים בעיר הררית, בעיר חוף או במטרופולין סואן, גלו ארגונים מקומיים שעורכים סיורים ואירועים חינוכיים בטבע, ומלמדים את המשתתפים כיצד לטפל בטבע שקרוב אליהם.

עודד מיחזור

אחת הדרכים הקלות ביותר לשיפור הסביבה, היא המיחזור. קהילה שמייצרת פחות אשפה על ידי איסוף פריטים קיימים שמהם יוצרים מוצרים חדשים, היא דבר נהדר. לכן, בפעם הבאה שאתם עומדים להשליך זבל לפח האשפה וחומרים לפח המיחזור, שוחחו על כך עם השכן שלכם. בדרך זו תוכלו לעודד שכנים נוספים, שאולי מודעים פחות לחשיבות המיחזור. חלקו שקיות מיחזור ואם יש צורך, עזרו להחליף פחי אשפה שבורים. אתם יכולים לצעוד צעד נוסף ולהתנדב במרכז פסולת מקומי או במחלקה העוסקת בבריאות סביבתית באזור מגוריכם.

לבסוף, איך עוד תוכלו לשפר את הסביבה בה אתם גרים? בוודאי שמעתם על משבר הדבורים העולמי שבמהלכו קרסו מושבות שלמות של דבורים, מה שמהווה איום ממשי מאוד לא רק על הדבורים, אלא גם על ייצור המזון שלנו. טיפוח כוורת דבורים קהילתית יכולה להיות מאוד מתגמלת. אמנם, זו לא עבודה קלה, אבל לא תמיד מדובר במחויבות עצומה. קבוצה לגידול דבורים עם ציוד מינימלי ומעט מקום, תוכל לעשות את כל ההבדל.

 

חייגו עכשיו צור קשר