5 עובדות מסעירות בנושא מיחזור
שתף
05 אוקטובר 2019

הזבל הוא אחד התוצרים הבלתי נמנעים של האנושות. הגידול הדמוגרפי לצד העלייה ברמת החיים תובעים מחיר סביבתי כבד במיוחד. אנחנו מכלים הרבה משאבי טבע וגם גורמים להצטברות גדולה של פסולת. בכל שנה גדלה כמות הפסולת בעוד חמישה אחוזים! להלן כמה עובדות חשובות בנושא מחזור.

הפסולת הורגת
כן, כן! הפסולת הפלסטית מסוגלת להרוג. ישנם כמיליון ציפורי מים אשר אלו מתים בעקבות הפסולת הפלסטית. מתוכם 100,000 יונקים ימיים וגם הרבה מאוד דגים מסוגים שונים. חשוב לדעת כי היצורים הימיים המתים בעקבות הפלסטיק, הם אמנם מתפרקים לבסוף ולא נשאר מהם זכר. אך הפלסטיק עצמו אינו מתפרק לעולם. הוא נשאר במערכת האקולוגית וממשיך ליצור נזקים שונים ולהרוג שוב ושוב.

צמצום השימוש בשקיות ניילון
כולם מכירים את החוק החדש בדבר הצמצום בשימוש בשקיות הניילון שהיו מחולקות עד כה בחנויות הגדולות ללא תשלום. יש כאלה המתרעמים על הדבר ועל הקושי והסרבול שבהבאת שקיות רב פעמיות מהבית. חשוב להבין ולדעת מה המשמעות של החוק ולמה חשוב כל כך להקפיד על הדבר. שקיות הניילון אינן מתכלות והן גורמות לנזקים קשים לעולם. הם מזהמים שטחים פתוחים, הם מהווים סכנה לבעלי חיים, הם פוגעים בקרקע ובצומח. כאשר מודעים לנזק שהשקיות מייצרות במיוחד לאור העובדה כי כמעט 30% מהפסולת בישראל מבוססת על שקיות ניילון, ברור שחושבים פעמיים לפני שימוש בשקית כזו והשלכה שלה לפח.

המשמעות של מיחזור נייר
הנושא של מחזור נייר הוא נושא שרבים מאתנו נעשינו מודעים אליו אך לא כולם באמת יודעים מהי החשיבות של הדבר ולמה כדאי להקפיד על השלכת נייר וקרטון אל המחזורית. רבים תוהים מה תהיה גודל התמורה שלהם לאנושות בעקבות כך. אז כאן חשוב להיות מודעים למספר נתונים חשובים. לצורך ייצור הנייר נעשה שימוש בלמעלה משני מיליארד עצים בכל שנה. זה אומר שאם אנחנו מסייעים בתהליכי המחזור של הנייר, אנחנו למעשה שומרים על העצים. העצים חשובים לעולם לא רק בגלל היופי והנוי הסביבתי. העצים חשובים מאוד לחמצן שאנחנו נושמים ועל הפחתת דו תחמוצת הפחמן.
עוד חשוב לציין כי תהליך המחזור של הנייר חוסך משאבים הכרוכים בייצור הנייר ומפחית את ההשקעה בעד 70%!
מומחים טוענים כי ייצור נייר דורש משאבים גדולים יותר מייצור פלדה! כך ברור כי שווה מאוד למחזר את הנייר ומי שמסייע בדבר תורם תרומה משמעותית לאנושות.

מיחזור סוללות
שעון יד ישן שכבר אינו פועל, מכונית משחק המופעלת על ידי סוללה שכבר אינו פועלת ובכלל סוללות תמימות המושלכות לאשפה עלולות לגרום נזק עצום לעולם. הסוללות עלולות לזהם את הקרקע, לזהם את מי השתייה שאנחנו שותים ואף לגרום להרעלה.
זו הסיבה שחשוב כל כך לטפל בסוללות המשומשות שכבר אינן תקינות.
לכל סוללה יש את הצורה הייחודית אשר כך מפרקים אותה ומעבירים אותה לשימוש חוזר. על מנת ליהנות ממיחזור סוללות נכון יש להשליך את הסוללות במכלים המיועדים לאיסוף סוללות. אלו נפוצות בחנויות לממכר מוצרי צילום, בבתי ספר, בבנקים ועוד.
אנשים המקפידים על השלכת הסוללות במתקנים המיועדים תורמים תרומה משמעותית לעולם.

קומסופט ביתי
כל אחד יכול לייצר בעצמו דשן אורגני מהפסולת הביתית. אנשים שמוציאים כסף רב עבור הדשן יכולים לחסוך כסף רב אם הם יעשו שימוש בשיירי מזון, בשיירי צמחים ובאחוזים גבוהים מהאשפה אותה הם משליכים בלי לחשוב פעמיים. מדובר כאמור בחיסכון בהוצאות הדישון כמו גם בהפחתת כמויות האשפה המושלכת בלי מחשבה אל אתרי הפסולת.

כאמור, לקומסופט ביתי יש שני יתרונות שבסופו של דבר אתם המרוויחים הגדולים מהם. הראשון, צמצום פסולת הגורמת להפחתה בזיהום האוויר, תועלת שאינה פרטית אלא כלל עולמית. השני, חיסכון כספי בהוצאות על הגינה אשר עוזרות לכם לחסוך ולהתקדם צעד נוסף אל עבר קניית הדירה למכירה שכל כך רציתם.

אנו בטוחים שאתם מרגישים שאתם לא תורמים מספיק לאיכות הסביבה, מומלץ שתעשו חושבים עם עצמכם ואיפה אתם כן להוביל שינוי בנושא, גם אם מדובר על דבר שנשמע כפרט קטן כמו מיון פסולת ע"י הצבת אשפתונים בבית או באזור מגוריכם, זה הפרט הקטן שעושה את כל ההבדל!

חייגו עכשיו צור קשר